SPORT KATAR

KALENDARI I BOTËRORIT/ Në fushë favoritët kryesorë dhe surprizat, ja cilat sfida me eliminim direkt rezervon dita e sotme

Faza me eliminim direkt e Botërorit vazhdon ditën e sotme me dy sfida shumë interesante, pasi nga një anë janë në fushë skuadra që kanë pretendime të mëdha, e nga tjetra dy ekipe që kanë çuditur shumëkënd për mënyrën se si mbërritën deri këtu. Në orën 16:00, në fushë zbresin Japonia e cila eliminoi Gjermaninë duke […]

SPORT KATAR

Nejmar si Ronaldo e Pele: Nga trofeu na ndajnë vetëm 3 sfida, tani ka ardhur ora që të…

Nejmar rikthehet me zhurmë, por këtë herë jo atë të lotëve dhe dhimbjeve që i shkaktonte kavilja e tij, në fundin e ndeshjes me Serbinë, por me ulërimin dhe festimin e golit personal, ndonëse nga pika e penalltisë, pas një ndeshjeje të luajtur në mënyrë spektakolare. Dhe mbi të gjitha, me ulërimin e të diturit […]

SPORT KATAR

Brazili rigjen Nejmarin, Tite: Ndaj Koresë së Jugut do të luajë ai dhe 10 të tjerë!

Ashtu siç ishte menduar, pavarësisht përgënjeshtrimit të të atit të tij, se do të ishte gati vetëm për finalen, trajneri i Brazilit, Tite, do t’i besojë Nejmarit që të udhëheqë sulmin ndaj Koresë së Jugut, mbrëmjen e sotme. Madje, në konferencën për shtyp ai ishte aq i lumtur për të dhënë këtë lajm, sa në […]

SPORT KATAR

“Kush injoron Kristiano Ronaldon gabon rëndë”, Shaqiri: Ndaj Serbisë e prisja golin, u grinda me trajnerin…

Xherdan Shaqiri në olimpin e futbollit zviceran dhe tani përgatitet që të sfidojë Kristiano Ronaldon dhe Portugalinë e tij, për një biletë në çerekfinalet e Kupës së Botës. 24 orë përpara sfidës, mesfushori kosovar i natyralizuar zviceran, është futbollisti që numëron më shumë ndeshje në një Kupë Bote (11), përveç se 111 prezenca me helvetët. […]

SPORT KATAR

“Jam shumë krenar për lojtarët e mi”, Luis Enrike flet pas eliminimit: Maroku ishte më mirë se sa ne, na kushtuan penalltitë

Trajneri Luis Enrike ka analizuar eliminimin e Spanjës në Botërorin e Katarit ndaj Marokut. Trajneri uroi kundërshtarin e tij, ndonëse nuk e fshehu zhgënjimin e madh që i dha lamtumirën Botërorit në fazën e 1/16. “Ne jemi përfaqësues të një vendi si Spanja dhe duhet të dimë të urojmë Marokun. Ata kanë qenë më të […]

SPORT KATAR

Kilian Mbape reagon pas eliminimit të Spanjës, poston foto me yllin e Marokut

Sulmuesi i Francës, Kilian Mbape ka reaguar pas eliminimit të Spanjës nga Botërori i Katarit. Ai ka publikuar në Twitter një foto së bashku me Ashraf Hakimin mbrojtësin e Marokut. Foton ai e ka shoqëruar me flamurin e Marokut, kurorë dhe zemër, duke etiketuar Hakimin. Mbape dhe Hakimi janë bashkëlojtarë tek PSG-ja. Është hera e parë […]

SPORT KATAR

“Do të jetë një natë e vështirë”, Buskets pas eliminimit nga Maroku: Na mungoi fati, në të ardhmen…

Pas eliminimit të Spanjës nga Botërori i Katarit, ka reaguar edhe kapiteni Serxhi Buskets. Buskets ishte dhe një nga autorët e humbjeve të penalltive. Ai u shpreh se ju mungoi fati dhe se kjo do të jetë një natë e vështirë për të gjithë. “Kemi bërë merita duke gjetur më shumë vrima. Në fund patëm shansin […]

SPORT KATAR

LIVE PORTUGALI-ZVICËR/ Luzitanët shkëlqejnë me Ronaldon në stol, mbyllet pjesa e parë (VIDEO)

Një sfidë e cila padyshim do të krijojë shumë polemika pasi trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, ka vendosur që të mos aktivizojë Kristiano Ronaldon nga minuta e parë. Përflitej se ikona portugeze ishte i padëshiruar nga shumë shokë të skuadrës dhe Fernando Santos ka zgjedhur ta lërë në stol për këtë sfidë. Vendin e Ronaldos […]

SPORT KATAR

 Nuk pranojnë dot humbjen nga Zvicra, serbët bëjnë deklaratën e çmendur: Na mallkuan shtrigat shqiptare, u paguan nga…

Ndeshja Serbi-Zvicër në fazën e grupeve në Botërorin e Katarit përfundoi me fitoren e “helvetëve”. Këta të fundit arritën të kualifikohen në fazën e 1/16-ave, ndërsa serbët i thanë “mirupafshim” kompeticionit. Ata ende e kanë të vështirë ta pranojnë humbjen që ua shkaktuan futbollistët shqiptar si Granit Xhaka apo Xherdan Shaqiri që luajnë për Zvicrën […]