Lajme

Rrezikoi burgun, tifozja më seksi sfidon sërish ligjet e Katarit: Më arrestoni pra

Modelja kroate Ivana Knoll ka vjedhur vëmendjen me veshjet e saj seksi gjatë Kupës së Botës 2022. Knoll beson se Katarët nuk ofendohen nga rrobat e saj që tërheqin vëmendjen, pavarësisht se qeveria ka lëshuar një paralajmërim për njerëzit që të shmangin zbulimin e tepërt të veshjeve në publik gjatë turneut. Pasi tërhoqi vëmendjen me […]

Lajme

“Më mirë në burg se në Shqipëri”/ Deklarata e shqiptarit që habiti gjyqtarët në Britani

Më mirë në burg se në Shqipëri”, kjo është deklarata e një shqiptari të arrestuar në Britani për kultivim të bimëve narkotike. Runi Firaku, u arrestua në gusht të këtij viti bashkë me tre bashkatdhetarë, pasi u kapën duke u kujdesur për bimët e kanabisit në një shtëpi bari në një pallat të braktisur në […]

Lajme

Dy persona e rrahin keq një kamarier në Gjakovë, e bëjnë për spital

Personat të cilët ushtrojnë zanatin e kamerierit, shpesh herë gjatë detyrës së tyre përballen me klientë të cilët kanë sjellje arrogante e me rast edhe agresive ndaj tyre. Këta të fundit shpesh eskalojnë edhe në fyerje e sulme fizike ndaj punonjësve të gastronomisë. Me një rast të tillë është ballafaquar në Ditën e Flamurit një […]

Lajme

Emigrantët kanë renditur vendet më të mira për të jetuar

Pasi pyeti 11,970 emigrantë, organizata krijoi një renditje të 50 qyteteve në të gjithë botën. Raporti i Expat Insider 2022 analizoi destinacionet në mbarë botën dhe i renditi ato sipas cilësisë së jetës për emigrantët. Sondazhi u kërkoi emigrantëve të vlerësonin lehtësinë e vendosjes, punës jashtë vendit dhe financat personale në qytetin ku ata jetonin. […]

Lajme

Mbani lotët.!“Kam 37 vjet që e pres këtë ditë”, Babë e bir shohin njëri-tjetrin për herë të parë, babai s’mban dot lotët..

Atë e bir, panë njëri-tjetrin për herë të parë pas 37 vitesh. Ervisi kishte ftuar në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare”, familjen e tij biologjike, ekzistencën e të cilës e mësoi kur ishte 25 vjeç. Deri në atë moshë ai ishte rritur me prindërit birësues, pa e ditur se ata […]

Lajme

Pastron veshkat dhe stomakun tuaj.Mund ta gjeni kudo kete lule.? Pergatiteni ne kete menyre per te pasur rezultate..

E gjeni kudo kete lule? Pastron veshkat dhe stomakun tuaj, pregatiteni ne kete menyre per te pasur rezultate.Luleradhiqe është një bimë e njohur mijëvjeçare dhe vetitë e saj mjekësore janë përdorur në trajtimin e sëm. undjeve të ndryshme shëndetësore.Luleradhiqja është një barishte shumë popullore që del në pah në fusha, lëndina e kopshte. Shqiptarët e […]

Lajme

Scholz, kundër “ringjalljes botërore të energjisë fosile”

Gjermania, e detyruar të hapë përkohësisht termocentrale me qymyr Të hënën, në COP27 në Egjipt, kancelari gjerman Olaf Scholz kundërshtoi me vendosmëri çdo “ringjallje botërore të burimeve të energjisë fosile”. “Nuk duhet të ketë ringjallje të energjive fosile në botë. Në emër të Gjermanisë, unë them: Nuk do të ketë një të tillë”, tha Scholz, vendi […]