Histori Dashurie

Burri dhe vjehrra e te dashures na kapen me foto dhe video duke u puthur, ajo u nda dhe e la djalin aty, u martu me tjetrin dhe mi ka bere letrat…

Burri dhe vjehrra e te dashures na kapen me foto dhe video duke u puthur, ajo u nda dhe e la djalin aty, u martu me tjetrin dhe mi ka bere letrat…-Krejt rastësisht njoha nje femer nga komuna e gjilanit e martuar ne prishtinë..Ditet e para kur njoha ate ishte rreth 23 vjeqare dhe mu […]

Histori Dashurie

‘Ti meriton një dashuri që…’ poezi nga Frida Kahlo për dashurinë e vërtetë që çdo femër duhet ta lexojë

“Ti meriton një dashuri që…” është një poezi nga Frida Kahlo që i kushtohet dashurisë së vërtetë, se si duhet të jetë kjo dashuri, apo se çfarë duhet kërkuar në dashuri. Është një poezi që i kushtohet femrave, dashuria e të cilave shpesh konsiderohet si e mirëqenë nga meshkujt dhe fillon me kohën të bëhet […]

Histori Dashurie

Kush bie më shpejt në dashuri, meshkujt apo femrat?

Një grup psikologësh në Borough of Manhattan Community College testuan nëse burrat dhe gratë përjetojnë pasion në të njëjtën mënyrë, ose nëse njëra prej gjinive bie në dashuri pak më shpejt. Kjo për faktin se gjenetikisht, gratë janë të koduara për të mbrojtur veten dhe pasardhësit e tyre. Ndërkohë, meshkujt priren të udhëhiqen nga një […]

Histori Dashurie

Koha për quiz! Zbuloni më shumë rreth vetes dhe çështjeve të zemrës

Mënyra sesi i shohim gjërat rreth nesh tregon shumë për personalitetin tonë. Në quizin e mëposhtëm mund të zbuloni diçka që fshihet në nënvetëdijen tuaj rreth cështjeve të zemrës. Kush e di, mbase do të zbuloni diçka që nuk e keni ditur për veten! Mënyra sesi i shohim gjërat rreth nesh tregon shumë për personalitetin […]

Histori Dashurie

I dhuroi veshkën nënës së ish-të dashurës, ajo e ‘lë’ dhe martohet me dikë tjetër! Historia e mësuesit nga Meksika bëhet virale në rrjet

Dashuria nuk është gjithmonë reciproke, madje ka nga ato raste që përfundon dhimbshëm. Uziel Martínez është një nga ata njerëz. Mësuesi nga Meksika, bëri disa video, përmes së cilave ka rrëfyer historinë e tij të dhimbshme, e cila mori vëmendje dhe “preku” zemra e publikut.  Dashuria nuk është gjithmonë reciproke, madje ka nga ato raste […]

Histori Dashurie

Dita e Valentinit, 73-vjeçarja amerikane tërheq vëmendjen, gjen dashurinë e vërtetë dhe publikon unazën: Nuk e prisja

Në një kohë kur të dashuruarit në mbarë botën po festojnë Shen Valentinin, një grua amerikane ka tërhequr të gjithë vëmendjen duke thënë se ka gjetur dashurinë e vërtetë në moshën 73-vjeçare. Në një kohë kur të dashuruarit në mbarë botën po festojnë Shen Valentinin, një grua amerikane ka tërhequr të gjithë vëmendjen duke thënë […]

Histori Dashurie

Jeni duke kërkuar dashurinë në personin e gabuar? Ja çfarë ju thotë horoskopi për partnerin ideal

Po kërkoni dashurinë e jetës? Mbase jeni duke kërkuar në vendin e gabuar, por mos u shqetësoni sepse horoskopi do t’iu bëjë sugjerimet e duhura! Po kërkoni dashurinë e jetës? Mbase jeni duke kërkuar në vendin e gabuar, por mos u shqetësoni sepse horoskopi do t’iu bëjë sugjerimet e duhura! Toka dhe uji shpenzojnë shumë […]