Lajme

Rrezikoi burgun, tifozja më seksi sfidon sërish ligjet e Katarit: Më arrestoni pra

Modelja kroate Ivana Knoll ka vjedhur vëmendjen me veshjet e saj seksi gjatë Kupës së Botës 2022. Knoll beson se Katarët nuk ofendohen nga rrobat e saj që tërheqin vëmendjen, pavarësisht se qeveria ka lëshuar një paralajmërim për njerëzit që të shmangin zbulimin e tepërt të veshjeve në publik gjatë turneut. Pasi tërhoqi vëmendjen me […]

Lajme

“Më mirë në burg se në Shqipëri”/ Deklarata e shqiptarit që habiti gjyqtarët në Britani

Më mirë në burg se në Shqipëri”, kjo është deklarata e një shqiptari të arrestuar në Britani për kultivim të bimëve narkotike. Runi Firaku, u arrestua në gusht të këtij viti bashkë me tre bashkatdhetarë, pasi u kapën duke u kujdesur për bimët e kanabisit në një shtëpi bari në një pallat të braktisur në […]

Lajme

Dy persona e rrahin keq një kamarier në Gjakovë, e bëjnë për spital

Personat të cilët ushtrojnë zanatin e kamerierit, shpesh herë gjatë detyrës së tyre përballen me klientë të cilët kanë sjellje arrogante e me rast edhe agresive ndaj tyre. Këta të fundit shpesh eskalojnë edhe në fyerje e sulme fizike ndaj punonjësve të gastronomisë. Me një rast të tillë është ballafaquar në Ditën e Flamurit një […]

Lajme

Emigrantët kanë renditur vendet më të mira për të jetuar

Pasi pyeti 11,970 emigrantë, organizata krijoi një renditje të 50 qyteteve në të gjithë botën. Raporti i Expat Insider 2022 analizoi destinacionet në mbarë botën dhe i renditi ato sipas cilësisë së jetës për emigrantët. Sondazhi u kërkoi emigrantëve të vlerësonin lehtësinë e vendosjes, punës jashtë vendit dhe financat personale në qytetin ku ata jetonin. […]

Lajme

Mbani lotët.!“Kam 37 vjet që e pres këtë ditë”, Babë e bir shohin njëri-tjetrin për herë të parë, babai s’mban dot lotët..

Atë e bir, panë njëri-tjetrin për herë të parë pas 37 vitesh. Ervisi kishte ftuar në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare”, familjen e tij biologjike, ekzistencën e të cilës e mësoi kur ishte 25 vjeç. Deri në atë moshë ai ishte rritur me prindërit birësues, pa e ditur se ata […]

Lajme

Pastron veshkat dhe stomakun tuaj.Mund ta gjeni kudo kete lule.? Pergatiteni ne kete menyre per te pasur rezultate..

E gjeni kudo kete lule? Pastron veshkat dhe stomakun tuaj, pregatiteni ne kete menyre per te pasur rezultate.Luleradhiqe është një bimë e njohur mijëvjeçare dhe vetitë e saj mjekësore janë përdorur në trajtimin e sëm. undjeve të ndryshme shëndetësore.Luleradhiqja është një barishte shumë popullore që del në pah në fusha, lëndina e kopshte. Shqiptarët e […]