Histori private

Ish-të dashura VIP dhe gjyqe: I dashuri i Era Istrefit, një emër i njohur për median!

Era Istrefi ka deklaruar se është në një lidhje. ‘Po, jam në një marrëdhënie tani, dhe jam shumë e lumtur’, pranoi ajo në maj për Radio NRJ. Pak ditë përpara këtij konfirmimi, u raportua se ajo është në një lidhje me menaxherin e saj, Faton Shoshi.Por përpara se Shoshi të krijonte bashkë me producentin Big […]

Histori private

‘I dashur gjoksi im, për 4 dekada të kam urryer’ – letër nga Dalina Buzi

Dalina Buzi ka shkruar një letër të pazakontë, kushtuar gjoksit të saj. Moderatorja tregoi në “Goca dhe gra”, se nuk është prekur aspak nga komentet pas paraqitjes së saj në “Dancing with the stars”, por përkundrazi këto komente e kanë nxitur të shkruante këtë letër kaq domethënëse e të veçantë. “Sot i kam bërë për […]

Histori private

Familja nuk ma pranuan djalin pas ndarjes me burrin, e mora djalin dhe ika nga shpija, fillova punen dhe pas disa muaje mu shfaq nje semundje dhe…

Familja nuk ma pranuan djalin pas ndarjes me burrin, e mora djalin dhe ika nga shpija, fillova punen dhe pas disa muaje mu shfaq nje semundje dhe…-22vjeq me 1000sprova Eh sa maltretimet fizike i kom pas prej ti sa her jom shku te familja jem une gjithmon me sheja trup nana jem ma ka ba […]

Histori Islame Histori private

Hoxha m’tha “Ke xhind ne trup”, t’fejumit nuk i tregova se kisha frik, mendoja se do te me braktis!

Hoxha m’tha “Ke xhind ne trup”, t’fejumit nuk i tregova se kisha frik, mendoja se do te me braktis! – Pershendetje jam nje vajz 20 vjecare dhe kisha deshire me e tregu historin time qe eshte ndryshe nga te tjerat behet fjale per smundje. Para 8 muajsh isha shum e lumtur sa po u fejova […]

Histori private

Lumturia nuk shitet në treg

Tregohet nga qëndrimi i Albert Einsteinit në Japoni. Derisa ai po qëndronte në një hotel dhe donte t’i jepte bakshish stafit të hotelit, por në Japoni nuk kishte kulturë bakshishi. Madje, ata ndonjëherë tentimin per t’iu dhënë bakshish e merrnin si fyerje. Kështu, punëtori tha: “Kjo është pjesë e punës sime dhe unë për këtë […]