SPORT KATAR

Kilian Mbape reagon pas eliminimit të Spanjës, poston foto me yllin e Marokut

Sulmuesi i Francës, Kilian Mbape ka reaguar pas eliminimit të Spanjës nga Botërori i Katarit. Ai ka publikuar në Twitter një foto së bashku me Ashraf Hakimin mbrojtësin e Marokut.


Foton ai e ka shoqëruar me flamurin e Marokut, kurorë dhe zemër, duke etiketuar Hakimin. Mbape dhe Hakimi janë bashkëlojtarë tek PSG-ja.

Është hera e parë në historinë e Marokut që kalon fazën e 16-të . Skuadra e Afrikës Veriore po kalon një turne fantastik, në katër ndeshjet e para ka pësuar vetëm një gol dhe ka qenë autogol. Skuadra e Afrikës së Veriut do të përballet me fituesen Portugali-Zvicër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *