Histori Dashurie

Gjdo dite jam e shame prej burrit, me thot ti je k**v del me tjere, e kam qu te hoxha dhe te dr po nuk k pas sukses te asnjeri…

Gjdo dite jam e shame prej burrit, me thot ti je k**v del me tjere, e kam qu te hoxha dhe te dr po nuk k pas sukses te asnjeri…-Jam 33 vjeq jetoj ne Kosove,jam e martume qe 12 vite i kam 2 femije.Vet jam njoftu me burrin jemi dasht dhe gjithqka me deshiren tone kemi vendos.Burri im eshte perdorues i lendeve narkotike,ne fillim nuk e kam dit ishte nervoz por mendojsha se vet karakteri tij eshte ashtu,kur u martum u rriten problemet,une u kujdessha per femijet ai naten dilte me thoshte se po punon,vinte vone i merrte parat qe i kishim dhe ikte genjente se i ka ndodh diqka dhe i duhen para,asnje dit nuk ishte i njejt 1 dit m bertiste per gje,1 dit me fal se skam qene mire,nuk e zinte gjumi deri ne mengjes.Dikur e kuptova se ai po merrte me dr**e dhe po luante kazino,kam mar femijet dhe kam ik shume here te prinderit,ai me kercononte se do te mbys,pastaj me thonte kthehu se as une skam qef me i bere keto sjellje por sjam vetvetja me ndihmo dhe jam kthyer.Jam mundu me i ndihmu ne te gjitha menyrat,te mjekt te hoxha,i kam nejt afer e kam mbeshtet shume shume here ne gjithe keto vite por pa sukses.Prinderit me mbeshtesin me thojn eja me femije mos shko me aty te vuash por mua me dhimbsen femijet pa bab dhe ky i don shume por nuk kalon kohe me ta nuk kujdeset ,vetem gjera elementare blen per ta.Edhe familja e tij e din por skan qka me i be.Une jam lodh shume shume asnje dite e qete nuk jam,tash po e dalloj dhe kur eshte ne efekt te saj e me i than se ke marr me thot gjithqka,gjdo dite jam e shame prej tij me thot ku*v rr**pi po del me tjer,mu asnjher mendja su mshkon me be gjera te tilla,jam e lodhur shpirtnisht me jete.Zgjohem ne 3 te nates ai eshte me telefon ne dore.Ka hup shume pare me pune te pista me kazino mka tradhtu, mshan per gjdo dite,me dhimbesen femijet jam ne hall te madh.Dite e nate lutem Zot mi ruaj femijet.Cfar me keshilloni ju lutem a ka shpres te behet mire,une kam fillu me i humb shpresat,ky edhe 1-2 muaj e ka shty me terapia ka qene me mire dhe prap ju ka kthy e ka marr.Jam lodh shume veq Zoti e din sa.Tash edhe kam frik prej tij se secilen her gjendja e tij eshte tu shku ne perkeqesim dhe gjdo dite me thot ti shkon me tjer ti shkon q….,ti je ku*v.Une jam ka qmendna me fjalt e tij gjdo dite.Kjo ishte historia ime shpresoj shum qe kom mar keshilla nga ju, faleminderit naten e mire.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *