Histori Dashurie

Burri dhe vjehrra e te dashures na kapen me foto dhe video duke u puthur, ajo u nda dhe e la djalin aty, u martu me tjetrin dhe mi ka bere letrat…

Burri dhe vjehrra e te dashures na kapen me foto dhe video duke u puthur, ajo u nda dhe e la djalin aty, u martu me tjetrin dhe mi ka bere letrat…-Krejt rastësisht njoha nje femer nga komuna e gjilanit e martuar ne prishtinë..Ditet e para kur njoha ate ishte rreth 23 vjeqare dhe mu prezantua si nje femer beqare filluam nje lidhje madje plot 6muj fare se kuptoja qe ishte e martuar sepse bisedonim 24/7 ne telefon e u takoheshim qdo dit ndodhke dhe 2 her a 3 ne ditje…..Nje dit fillova te dyshoj ne të se po me tradhton dhe fillova qe ta percjell deri sa përcjellja ate kuptova qe ajo qdo dit takon nje femer t`jeter per te shku ne shpi dhe u njoha edhe me shoqen e saj e te ciles i kërkova qe te njofton me te dashurën tem kinse une ate spo e njoh fare…..dhe ajo mu pergjigj a je normal ajo qe 3 vite asht e martune ne prishtin….Gogja shum u dëshpërova sepse e mendoja lidhjen serioze me të….Te nesërmen kur takova te dashurën V.. i thash qe duhesh mem tregu te vertet e statusit tuaj ne te kundërtën e humb besimin ne ty…ajo filloj te qaj dhe me tha qe po ta thot te vërtetën a ndahesh ti nga une…ja premtova qe do jemi shok sepse kishim nje dashuri te paster… e ajo me tha qe po është e martuar tash e 3vite dhe se personi qe te ka then qe asht tezak i saj ne te vertet asht burri saj..Ne mbeten shok jo me shum se 1 jav sepse kishim at dashurin e sinqertë filluam lidhjen prap kaluan 1 vit 2…u ban 3 vite ne dy lidhje dashuri pa dyshime per tradhti e plot besnikëri….ajo bëri 6 vite martes dhe fëmijë nuk kishte diskutuam si te ja bejm qe ajo te ket nje femij me burrin e saj dhe kishte nje problem nuk mbetej shtatzan kontaktova me disa miq te mij se si te ja dalim ksaj pune dhe me ndihmen e tyre ajo pas 6 vite mbeti shtatzan dhe gjat shtatzanisë rreth muajt 3-4 nga nje pa kujdesi e jona qe nuk kishim kujdes fare te ruhemi bijem ne sy te burrit te saj i cili punonte ne qender te prishtinës ne kishim vetem 1 pik takimi plot 6 vite vetem 1 pik takimi interex prishtin vend qe burri dhe familja e saj kurr nuk e vizitonin kur ne bijem ne sy te tij gjat nje puthje ne veturen time aj fillon te percjell atë….Dhe fillon te ndalon ate nga Fakulteti me qellim qe ajo te rrit presionin per me dal..Nuk e linte te dilte e menduam si te takohemi sepse ne tel ko kontaktonim thash shko buj te familja jote dhe ne mengjes ora 7:00 nisu per prishtin une te pres dhe te marr deri ne prishtin…Ja ben ashty burri e la te shkon bujti atje ne mengjes erdhi tek une ne kerrin tim eh ne motel….burri saj telefonin kete ora 8 dhe kjo i tha jam ne gjumë ende…Burri saj pas e mbyll me te e thirr babin e saj aj i thot qe V….ka dal ora 7 per prishtin…Dhe une marr nje telefonat ku aj kishte marr nr tem nga tel ksaj pa e ditur kjo dhe mu drejtua ti je me gruan time kto momente do ju lajmëroi ne polici….Ishte e tmerrshme e telefonoj gruan e ti i tha te pres ne prishtin me telefonoj babi i V.. tha jam prishtin duhet te ju takoj…Ajo shkoj e para dhe une me von aktruam kinse se njohim njeri tjetrin na kerkuan te Betohemi “bejm be“ qe nuk kemi diqka mes veti hmm u dasht te bejm kete ta mbrojm njeri tjetrin….U pajtuam me ta qe ne te dy nuk njehemi fare mes veti dhe vazhduan ne shtepit e tyre….Ajo filloj fakultetin prap pas 2 a 3 ditr ne prap filluam takimet…..Vazhduam ajo beri 7 muaj shtatzan dhe shkoj ne spital kishte nje problem e vizitoj spital koh pas kohe…Nje dit ishte vnu ne percjellje vjehrra e saj dhe burri saj e dite qe me ka par duke e puthur ne kerrin tim por donte foto video deshmi….Vjehrra e saj na kishte përcjellur se bashku me dy shoqet e v.. te cilat ishin te martune per djemt e migjes te burrit te saj…Dhe ajo del nga spitali vjen tek une se si gjith takimin e par me puthje… por na bajn video dhe foto madje na duke buzëqeshur…me vijn foto dhe video ne tel ne mbremje me sms merre gruja jem a e jotja ate nat ishin ndar ata dy mes tyre… kaluan muaj 8-9 lindi dhe ne kishim 2 muaj tani qe nuk kishim as nje kontakt.Ne nje mbramje po e marr nje thirre jam V… neser ndoshta lindi pata qef met pyt qysh me ja lon emrin djalit thash mendohna thirrem me von sepse me kishte thirrur me nr anonim…Me thirri 2 te nates se spo muj se pom percjellin babi mami tha thash leja emrin qeshty……..tha e gëzohet.Kishte lindur dhe si deshmi ma kishte qu foton ne letra te emrit te djalit… dhe nje sms familja e burrit po thot me ja ba ADNY babes se nuk besojn qe o e tyre….U frigova shum sepse kishim dal qdo dit ne dhe mendoja me te keqen…Dhe na kishin ber ADNY kishte dal djali tij dhe kjo me merr tel.Hej ka dal djali tij ja kemi ba adny dhe burri me tha kthev shpi po ti fali krejt….U gëzova dhe une ishte kthyer ne shpi dhe i thash më mos me telefono jeto jeten ki femij ki burrin kaq.. ajo me tha ok por do te dua tt zdo te harroj kurr….u ndam….Pas 2 muaj me merr ne tel dhe me thot jam V… me ka marr malli met pa .I thash jo vazhdo jeten sepse burri saj ishtr largu nga familja e tij kishin dal banes me kete…dhe insistova jo edhe pik ska takime ma.Prap pas disa dite veq du met pa edhe kshyrma beben pak…hmm.Ani thash takohemi por me 1 kusht qe si shok tha oki.U takuam ende pa ma zgjat doren e shkeli kushtin me kapi per qafe dhe…..I thash ma jo nejtem pak ecem….Pas disa dite prap kerkojke takime ok dulem disa javë.Fatkeqësisht vllau i burrit te saj e kishte percjell dhe prap na zënë bashk dhe erdhi nëna e saj dhe baba i V… me than se kjo te don ty si e çmendur Ajo ishte teper femer e bukur vërtet shum e bukur.Dhe ajo me burrin e saj u ndan përfundimisht ajo la djalin tek burri dhe shkoj tek baba i saj…Pas 1 viti u martua me nje burr jasht kosoves ne CH dhe ne kishim ndërpre qdo kontakt mes veti para disa dite kuptova që kishte nje djal dhe kishte vendosur emrin tim edhe pse prind e saj e dinin qe aj ësht emri im por burri saj nuk e kupton kete gjë….Dhe ajo me merr tel para disa dite biseduam plot 3or me tregon se si me dashuron ende dhe se u dasht une me marr per gru masi ajo u nda me burrin e par… kte burrin qe ma ka gjet baba osht i pasur shum e kum pranu qe te kem pare e ta mbaj djalin qe e kam te burri par…. ta kom fal ty qe me ke nda me burr haha neser jam ne prishtin vij ne pushim pas neser ora 1:00 te pres te veni mos em thuj jo Te Dua..Ne vazhdojm lidhjen edhe sot une tani edhe une jam ne ch mi ka ba letrat permes ni shoqes se saj dhe jemi nder em der me banesa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *