Histori Islame

Disa her e kam shajtë Allahun , Un me kënaqesi e pres dënimin nga Allahu sepse…!

Disa her e kam shajtë Allahun , Un me kënaqesi e pres dënimin nga Allahu sepse – Anonim te lutem .Pershendetje jam lexuese e rregullt e kèsaj faqeje dashta edhe unè ta tregoj historin tem .Kshtu unè jam kan njè femer shumè nervoze nuk i kam dhan qehre kerkujtè e kam dasht nje djal te cilin nuk kam mujt te jem me tè qe mendoja se e dashuroja aq shume sa qe jeta ime do perfundonte kur do te ndaja me tè sepse dytè e dinim qe nuk mundemi te jemi asnjehere bashk , un ndryshova si njeri prej ndarjes me tè isha ne shkollè te mesme nuk kisha sjellje te mira me askend isha shume arrogante mendoja qe jeta ime me nuk vazhdon kam vuajtur shumè ne shkollee me shifnin si vajza ma arrogante ne njefar menyre te gjith frikesoheshin prej meje se isha vetem une dhe nuk kisha frik nga askush hupa krejt kontrollin per nje mashkull qe sot i bie pishman , neyse kaluan 3 vite une ate djalin e shiheja cdo dite malli per ta mkaplonte aq shume sa qe doja ta vrisja veten , por Allahu i Madherishem bèn mrekullira qe as vet nuk e mendon qe ka mu bo mire , mbas 4 vite ndarje nga aj tjetri qe kisha dal vetem njeher harrova ta ceki vetem njeher nje puthje u kon po un fillova me dasht aq shume sa sdi me spjegu , neyse mdul nji engjull perpara qe sot e Falenderoj Zotin qe e kam , mos te harroj me cek qe Zoti mka mbrojt shume prej ma te kqijav qe mkan rrethu nuk mka lon me gabu , osht interesante me jeten tem qdo sen qe u kon gabim Zoti mka largu. Prej te kqijave , neyse ja nisa me kete mashkullin qe sot osht burri im kalova shume sfida edhe me kete por luftova deri ne fund sepse arroganca ime u shendrrua me ni person krejtesisht tjeter fal burrit tim te sotshem , por kam hjekur shum se ky ka qenè badboy ka pas shume vajza qe kan bo mas tij , une hala isha me at kryefortsin time qe ka me fitu kete njeri dhe do dashurohem aq fort sa sdo menoj ma kurr per asgje nkete bote , neyse u lidhem me kete cka jom sot Elhamdulilah prej Allahut mboni me ndryshu kam pas probleme aq shume sa nuk dii mi ngjeh po e ceka edhe ma nalt qe Allahu i ka bo kto tmirat per mua edhe nuk e kam pas problem se e kom dit qe cka te vjen prej Allahut osht shej e mire edhe gjithmon kam luftu per to , edhe pse ka pas fjal per mu shume tkqija por ja kom vertetu cdo here dashurin ndaj tij , kaluan 3 vite u fejova me burrin tim dhe isha shume e lumtur por problemi im eshte qe une jom ni njeri interesant se nese burri jem del dikun ndoshta osht ne pune edhe del me ble dicka se qashtu e ka punen un edii qe ka dal edhe menjeher e thirri i thom qe tii je nqet nvend thot kush o tut tregu sa dola , edhe ne gjume mu kan mdel gjumi tu mu dridh trupi edhe e thirri burrin i thom nqet vend je kan , une kam pas probleme me X femren e tij tash burrit i thom qe ajo osht duke na pengu, pa na pengu ajo, nuk edi perse e kam ket parandjenj , Zoti mka jap shumme gjera tquditshme edhe e Falenderoj shume ka ndodh qe kom pas probleme me burr edhe e kom bo be Kuranin qe nuk ka me ndodh ma un apet e kom bo , dmth se kom mbajt fjalen kurre , edhe tash diqysh jom ni femer qe shumm pi parandjej senet edhe mdalin qashtu nuk edii pse , Zoti mka dhon shume sene qe une nuk i meritoj , mka ndihmu prej mat kqijav mka nxer prej situatave mat rana qe sedii sedii , ama i kam ra pishman qe kam bo be e se kom majt fjalen , ka ndodh ndonjeher e kom sha Estagforollah qe i bi pishman qe jetoj hala mvjen marre qe jom tu jetu qe kom mujt me sha Allahun o Zot tybestikfa qe pom vjen neveri prej vetes time , ama definitivisht Allahu i Madherishem ka bo shume gjera te mira per mu, edhe me vdek me qef jam tu e prit se e meritoj sa ma shpejt me kry denimin qe e kom prej Allahut besomni qe kerkush ma me qejf se une nuk o te prit denimin prej te Madherishmit se e meritoj edii qe un kurr nuk kam me ndryshu se kam bo gabime ama gjithmone kom dal prej situates jom lut aq shume sa qe kom dal , E krejt ku po du me dal , qe nuk ja vlen me prish jeten e juv per nji mashkull se Allahu ta rregullon jeten aq mire sa i bje pishman pse ke vujt per dikon , Ai Qe duhet mu ADHURU osht ALLAHU I MADHERISHEM , Kom bo gabime aq tmdhaja qe se kom mbajt fjalen sa qe sot me gzim e pres denimin prej Allahut edhe pse i kam ra pishman edhe edi qe osht fales i madh po un nuk e meritoj faljen .Mfal nese ju morra kohe po mos e harroni Allahun , se AI ESHTE FALES SHUME I MADH , InshAllah Zoti ma fal nidit edhe pse edii qe njedite ka mem ndodh dicka ama me deshir jam duke e prit ate moment . Disa her e kam shajtë Allahun , Un me kënaqesi e pres dënimin nga Allahu sepse

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *