Lajme

Dashuria

Fjalet qe mendoj cdo nate kur mbyll syte jane me mijera dhe te gjithave u buzeqesh vetem nje fytyre ne erresire:TI!Sepse ti je endrra ime, jeta ime, je arsyeja per te cilen Zoti me dergoi ne toke!E kur vjen dita dhe ti me shtrengon ne krahe s’me ngelen me mendime qe ti thurr, sepse hipnotizohem prej teje, i mbyll syte qe mos verbohem nga drita jote dhe marr puthjen perqafimin prej buzeve te tua ne faqe me rrjedh mjalte si te ish ushqimi im pas 100 vitesh gjumi!E pra ky je ti o shpirti im,ku je ti gjithcka ti perfaqeson!Le te me thone njerezit qe jam e marr, e di, per ty kjo do te ishte pak, sepse ti meriton me shume, madje ti duhej te ishe nje pikture qe un te mundja te te adhuroja pa u trembur se dikush me vezhgon pas shpine!Dashuria ime s’ka kufij, sepse ajo ka vite perjetesia qe eshte larguar prej tyre, ajo ka prekur pafundesite e galaktikave me te pakonceptueshme sepse zemra ime eshte kaq e madhe, ndaj te fut ty te gjithen brenda, zemra ime madje sa nuk cahet prej teje, zemra ime te do ty si nje dhurate e cmuar, zemra ime te do vetem ty!Ja kush je ti, ja edhe un, ja kush eshte dashuria qe me lidh pas teje me zinxhire ndjenjash dhe vetemohimi!Le te thone qe jam e cmendur, do i le ta thone prape, gjithmone, sepse un e di qe e tille jam, e cmendur, pas teje , sepse ti je frymezimi im, je gjithcka dhe do te kem brenda trurit zemres!Te dua dhe nuk pyes perse jetohet, sepse e di qe vetem per TY!Te dua!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *