Histori private

Njerka e Burrit me tregonte se si na ka ber magji te zez qe te na ndaj, pas 10 viteve bashk arriti te na…

Njerka e Burrit me tregonte se si na ka ber magji te zez qe te na ndaj, pas 10 viteve bashk arriti te na… – Pershendetje. Histori te jetes. Para 2 viteve kam shpernda historin time me ju deshta qe perseri te jem pjes e juaj ku me te vertet kam nevoj per nje mendim tuaj. Jam nje vajz 27 vjecare para 2 viteve kam shkruar historin time ku kam treguar se jam martuar me nje djal qe isha prej 10 viteve ne lidhje mirpo familja djalit ka qen gjithmon kunder neve kshtu qe ato ran dakort me ne qe te martoheshim kshtu qe ne u martuam nga dita dites njerka ati djalit me tregonte se si na ka ber magji te zez qe te na ndaj edhe me thonte ju shum shpejt do te ndaheni. Kshtu qe mbrenda 1 muaje ato na nxjoren nga shtepia kshtu qe ne u vendosem ne nje dhom me qera mirpo ato cdo dit vishin te ne une zdesha qe buri im te merzitet sepse aj kishte munges nëne sepse aji ishte ritur nga njerk edhe nuk thojsha sen. Ato cdo dit vishin me rendoshin me ofendoshin buri ishte ne pun kur vinte nga puna une nuk i tregosha se mkan ofendu per shkak se nuk dosha me pas naj problem me familjen ai sepse me te vertet e doja teper. Jetuam 6 muaj buri im ndryshoj teper nuk ishte aji qe ishte per 10 vite aji me malltretonte njejt me ofendonte kshtu qe diten e fundit aji me maltretoj ndaj meje pa asnje far arsyje une vendosa te largohem se spo durojsha dot per problemet qe kishim kur ne per 10 vite si kemi pas kurr. Kishim shum ndryshim te dyt. Une u ndava nga buri im aji tentote te ktheheshim une i thosha se jo se smund ne vet sjemi ato qe kemi qen para disa viteve. Kishte ndryshim te madh martesa jone nga gjith ajo dashuri qe kishim. Mbrenda 2 muajve qe ishim ndar buri im martohet me dika tjeter. Aji per 1 javë e len gruan. Kshtu qe tenton te ktheheshim ne perseri edhe gati 1 vit kerkon qe ti kthehem perseri me thot se martesa ati ska qen e vertet me thot se ate e ka ber per shkak te familjes vet me thot se nga qe se jam ndar une familjaret i kan treguar se na kan ber magji te zez qe ne dy te daheshim ja kan pranuar dhe i kan then se ne ushqim ua kemi pru. A ne e kemi pranu ushqimin e tyre nga se e kishim gjendjen ekonomike te veshtir pak. Dhe buri kshtu qe martohet mbrenda 1 jave ai dahet dhe kerkon perseri qe ti kthehem une mirpo une u largova e lash vendin tim sepse une smundesha ta perballoj dot martesën e ati sepse e desha teper met vertet. Tani pas 1 viteve une jam kthyer ai tenton ende te kthehemi me kerkon ende dhe me thot qe une nuk kam qen ne vetëdije per martesen time thot une si e bera nuk e di mirpo me thot qe me gruan e vete Asnje mardhenie nuk ka pas asnjehere. Me thot se kan flejt ne dhoma te ndryshme nuk kan pas asgje te perbashket kshtu qe me thot ka vendos dhe i thot familjes se vet. Une dot ndahem nga kjo ose dal nga shpia une e skeni per tme pare asnjeher dhe ndahet nga gruaja vete per 1 jav por une nuk e di pse smuj me i besu nuk e di. Une e kam dasht teper edhe ende e dua shum teper une deri me sot ende nje gabim me te vogel sja kam ber sepse gjithmon e kujtoja edhe pse ndar sepse ne jemi ritur bashk qe nga 17 vjec dhe sot e sot ndarjen ton sun po e perballoj por as martesen e ati spo e perballoj. Kshtu qe me thot me ja mundesu edhe nje shance me thot qe te jetojm vet larg familjes ati me thot se asnjeher nuk kemi me pas problemet e njejta me premton se do jet larg familjes vet vetem per shkak se ato mos na bejn diqka perseri. Mirpo une spo mar dot vendim sepse edhe familja ime eshte kunder nesh tash. Nuk di ju lutem per nje Keshill per nje mendim tuaj ju lutem jam aq keq sa spo di se cka me vendos e cka me bër met vertet nuk di ju lutem ju lutem per nje keshill apo per nje mendim ju lutem. Ju Falemderit Anonime ju lutem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *