Histori private

Kur e varrosen Burrin, familja e tij me kerkuan parat e varrimit, aty e kuptova qe s’kam askend! Perpos All-llahut

Kur e varrosen Burrin, familja e tij me kerkuan parat e varrimit, aty e kuptova qe s’kam askend! – Jeta prej lumturise ne tragjedi dhe dhimbje pershendetje dhe un deshta ta ndaj perjetimin time me ju anonim. Isha 19 vjece kur u dashurova dhe shum shpejt dashurin e lidhem ne martes. Ishim shum te lumtur edhe pse familja e burrit u perziejshin gjithmon per neve skishte rendesi sepse ne ishim nje. Ne moshen 20 vjeqare u bera nene e nje vajze ohh sa ndjenje e mire. Keshtu pas tri viteve dolem jasht shtetit ishim dhe u rahatum me dokumente e te gjitha na i fali zoti edhe nje vajz e nje djal femijet rriteshin ne punojshim ashtu vitet iknin ne vetem se u dashuroheshim me shum e me shum ne njeri tjetrin. Por per fat te keq askush nuk e din se qka e pret ne jete kur ne ishim me te lumtur se kurre kur femijen ishin ne moshen e adoleshences erdhi nje minut i zi nje minut qe neve na e ndryshoji jeten per miljon shkalle. Burri vdiq mrenda nje minuti pa qen kurre hiq i semuar. Ai vdiq shkoj nen tok un mbeta e vdekur mbi toke. Gjithmon them pse njerzit qajn per njeriun e vdekur kur e qojn te varrezat e nuk e qajn njeriun e gjalle me shpirte te vdekur. U mbylla per 2 vite vetem per femijet u interesojsha e humba rrugen sdisha qte bej familja ime ne ks ndihmen qe ma bojshin shyqyr qe je qatje se te ishe kan ktu qka kishe be keto fjal me mbyshin ne ato momente kisha nevoj per fjale ngushlluese ndoj fjal qe te me mesonin diqka po jo, familja e burrit shkuan ne ks e kryjtem vorrimin e te gjitha kur u kthyem me kerkuan te gjitha qka kan hargju tjua paguaj, jua dhash te gjitha pa be ze, thash me vete Zoti eshte i madh. Dhe mbas te gjitha ketyre pash se askend se kam vetem se femijet i dhash vetes force se me duhet te jetoj e te jem nje nane e fort per tre amanetet e tij dhe sa here qe i shof femjjet vetem se behem me e fort. I flm Zotit edhe pse jem ne perendim duke jetu femijet me ndegjojn dhe i kam ne rruge te drejt, punoj kujdesem per ta deri ne maksimum mundohem te iu bahem edhe nene edhe babe, nuk dua qe ata ta ndiejn mungesen e babes edhe pse e kan. Keshtu qe sa do qe je ne jete e lumtur apo me halle e derte kurre jetes nuk i dihet ndoshta lumturija shuhet ne tragjedi e tragjedia ne lumturi. Jam lexuese e rregullt ne historija disa me quditin shum sidomos te qiftet tradhtija, jo vleresimi, e shum e shum tjera ju kisha lut mosni dijani vleren njeri tjetrit se per nje minut e humbi njeri tjetrit dhe ju ndrrohet jeta prej bardh ju behet zi, sa jeni luftoni per lumturi per nje jete te lumturi dhe mendojeni vdekjen. Ju pershendes me gjitha te mirat dhe lus Zotin qe te gjith te jen te lumtur ne kete jete.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *