Histori private

Gjithmone e vogel kisha frike naten por nje nate me ka ndodhur dicka qe do e mbaj mend,kam qene…

Gjithmone e vogel kisha frike naten por nje nate me ka ndodhur dicka qe do e mbaj mend,kam qene ne shkoll te mesme
familja ime perbehet nga mami dhe babi dhe kater femij une jam e dyta kam nje moter me te madhe dhe dy vellezer.
Babain si cdo prind e kisha emigrant ne greqi dhe rrinim vetem me mamin, mami flinte gjithmon me vllain e vogel
por gjithmone e mbante deren hapur se ne flinim tek dhoma tjeter dhe nje nate po binte shi dhe nuk kishte drita.
por mami kur nuk kishte drita mbante tel me drite dhe e drejtonte dhe nga dera e dhomes ku flinim ne,mua me doli gjumi
dhe degjoj se mami po renkonte,po qante dhe ashtu pergjumesh u ngrita menjeher nga krevati mendova se mos i ka ndodh gje
vellait te vogel por jo kur shikoj syte te hapura dhe vetem qante i thirra mami C’far ke?po ajo nuk me degjonte
e kapa dhe e shkunda fort nga krahet ajo vetem shikonte nga dera vetem me thaa ardhur nje hije te me palosi krevatin.
U tmerrova, ne ate moment u zgjuan dhe motra e madhe dhe vellai kur e pane mamin ne ate gjendje filluan te qanin,
nuk dija por fati im kisha lek ne tel dhe mora nusen e xhaxhait se i kemi shtepiat afer,i thash hajde se eshte semur
mami ne ate moment vendi ishte qetsi erdhi pune minutash nusja e xhaxhait edhe kur e pa mamin ne ate gjendje ngriu
me tha qe te ndizja nje qiri po nuk mbanim mend se ku i kishim vendosur,mir tha ajo vellait hajde ikim te shtepia ti
marrim atje,iken ne ate moment mbylla deren ku po rrinim me mamin,ajo fliste percart thoshte gjera te tmerrshme sikur
donin ta vrisnin i flisja po nuk me degjonte disa minuta me vone une e kisha mbyllur deren me celes ne ate moment bie
dera me grushta dhe dridhej,motra filloi te bertiste nga frika nuk dija cfare te beja nuk guxoja ta shikoja cfare esht
nuk e di ne ate moment me erdhi nje force dhe bertita:”kush jeni ju,pse nuk na lini rehat o zot te lutem na ndihmo”,Ne
ate moment erdhi vellai me nusen e xhaxhit ndezem nje qiri brenda ne dhome dhe nje ne dritare mbas 2min u zgjua mami
merrte fryme me shume veshtirsi uaa tha me kishte shtrenguar nje gje ne fyt ndoshta pune sekondash nuk do merrja me frym.
dhe pastaj na pa ne menyr te cuditshme po ju pse jeni mbledhur c’beni ne kete ore zgjuar?ne fakt ne nuk i treguam se
kishte ndodhur dhe nuk ia kam treguar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *